studniówka 2020 – co jeszcze się wydarzyło?

Zacznę od tego, że pamiętam tegorocznych maturzystów z czasu, kiedy chodzili do pierwszej klasy. Wiem, że byli sympatyczni i chętni do pomocy (np. przenosili wszystkie książki z biblioteki do świetlicy). Angażowali się w różne prace społeczne i prowadzili bogate życie towarzyskie. Zaistnieli w sporcie i konkursach przedmiotowych. Fajnie się z nimi rozmawiało na przeróżne tematy, nie tylko o książkach. Mieli czasami zwariowane pomysły i poczucie humoru.

Pierwszoklasiści, których pamiętam, są już prawie dorośli. Zmienili się –  wyrośli i wypięknieli.

Mam nadzieję, że uczyli się pilnie i wszyscy przejdą zwycięsko przez maturalne zasieki.

Ucieszyło mnie zaproszenie na studniówkę, bo zawsze szukam towarzystwa sympatycznych ludzi.

————————–

Co jeszcze wydarzyło się na studniówce? Niestety, nie wszystko mogę opisać, ponieważ mogłam być tylko w jednym miejscu naraz.

 

Uczniowie dowiedzieli się, że pani Joanna Botor właśnie obchodzi swoje urodziny. Odśpiewano jej chóralne głośne „Sto lat”. A potem uczniowie i nauczyciele składali indywidualne życzenia. Wiele uścisków i pocałunków pani Joanna przyjęła.

Urodzinowe życzenia odebrał też maturzysta Maciej Kral. Taki wokół niego tłok się zrobił, że nie można było tam dotrzeć.

Solenizantom mówimy głośno i z serca – wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczęścia, pomyślności.

 

Panie nauczycielki podziwiają eleganckie kreacje maturzystek. Pani dyrektor powiedziała – Ależ piękne te nasze dziewczyny.

Panie Katarzyna Haberka, Iwona Pawłowska, Grażyna Piwowarczyk i Alicja Pośpiech to norwidowskie absolwentki. Ciekawe jak wspominają swoje studniówki?

 

Miło się rozmawiało z Filipem Brożkiem.  Także o książkach.

 

Uczniowie poprosili na parkiet pana Tomasza Ślusarczyka i panią Grażynę Piwowarczyk. Chcieli im podziękować za spędzone wspólnie lata. Doszło do tego, że wzięli pana Tomasza na ramiona. Pani Grażyna wolała tego uniknąć.

Ręce w niebieskich rękawach należą do pana Ślusarczyka

 

Gdzie jest najlepsze światło? Wiadomo, w toalecie. tam powstają dobrze oświetlone zdjęcia. Dziewczyny, jesteście super. Niejedna modelka mogłaby Wam pozazdrościć.

Na tych zdjęciach widać dwie studniówkowe kreacje Pauliny Bogackiej. Która ładniejsza? Trudny wybór. Na zdjęciach towarzyszą jej Oliwia Kowalska i Julia Brudny – razem tworzą trio in red.

Agata Szymon uśmiecha się łagodnie. Agata Bajkowska i Zuzanna Goraus wybrały wizerunek w stylu punk.

Dużo się tam działo. Raz nawet wszedł jakiś chłopak, ale zaraz wyszedł.

 

A na zapleczu można sobie odpocząć.

——————

Byłam na tej studniówce wyjątkowo długo, prawie do końca. Po wyjściu nauczycieli przygarnęli mnie do swojego stolika rodzice, za co jestem bardzo wdzięczna.

Po sali balowej przemierzyłam wiele kilometrów. Nagrywając filmy, starałam się uwiecznić wszystkich balowiczów. Oczywiście, nie udało się.

Gdy przed Karczmą czekałam na samochód, mogłam porozmawiać przez chwilę z Kubą Bartnickim. Była to rozmowa na poziomie: o metaforach i oksymoronach.

Pozdrawiam wszystkich. Moja ostatnia studniówka była bardzo udana.

Ten wpis został opublikowany w kategorii absolwenci ku pamięci, moda norwidowska, studniówka, takie sobie uwagi, uśmiech. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.