„Bunkier” w Norwidzie – korespondencja ze szkoły

Pan Tomasz Ślusarczyk przesłał zdjęcia i napisał o dodatkowych zajęciach dla norwidowców, interesujących się historią.

Pisałam już na blogu o seansach filmowych organizowanych przez pana Tomasza w szkole – cieszyły się dużą popularnością. Na filmy przychodziły także dziewczęta, chociaż tematyka wojenna podobno absorbuje przede wszystkim płeć męską.

Oprócz tego pan Ślusarczyk organizuje wyjścia na strzelnicę i zawsze są chętni uczniowie do ćwiczeń strzeleckich..

———————

Oddaję głos panu Tomaszowi Ślusarczykowi.

 

 

Utworzone w październiku 2016 roku Koło Miłośników Filmów Wojennych i Historycznych „Bunkier” ( w skrócie KMFWiHB) w każdą pierwszą środę miesiąca (lub w inny dzień, ale zawsze po ogłoszeniu z tygodniowym wyprzedzeniem) gromadzi uczniów naszej szkoły, którzy chcą w kinowym klimacie obejrzeć ciekawą produkcję filmową o tematyce wojennej.

Przed seansem zawsze ma miejsce krótkie wprowadzenie dotyczące historycznych wydarzeń, do których nawiązuje film.

W lutym 2020 po raz pierwszy zorganizowane zostało także wyjście do kina po lekcjach na film „1917”. Wzięło w nim dział 30 uczniów i 3 nauczycieli.

W 2016 roku miały miejsce pierwsze wyjścia na strzelnicę należącą do Śląskiego Towarzystwa Strzeleckiego dla uczniów zainteresowanych strzelectwem sportowym. Od roku 2020 jest to Strzelnica Zespołu Szkół im. Orląt Lwowskich Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

Oprócz tego jeździmy także na strzelnicę BOSiR-u w Bieruniu Nowym, gdzie swoją siedzibę ma Klub Strzelectwa Sportowego Piast. Niektóre klasy miały też okazję brać udział w zabawie paintballowej w trakcie wyjazdów do Ośrodka Orawcowa w Zwardoniu.

———————

Dziękuję za przesłane materiały i pozdrawiam. Cieszę się, że mogłam to zamieścić na blogu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii nauczyciele, zainteresowania i pasje, życie szkoły i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.