studniówka 2020 – początek

Pewnie już wszyscy zdążyli zapomnieć o studniówce, a ja dopiero teraz robię wpis o tym wydarzeniu.  Ale filmy na Youtube można już oglądać od tygodnia.

Norwidowska studniówka odbyła się w nocy z 15 na 16 lutego w Karczmie Kuban w Goczałkowicach -Zdroju.

 

Przyjechałam godzinę wcześniej. Myślałam, że może trafię na jakieś próby poloneza albo zdjęcia grupowe. Nic z tego. Ale lokal był już przygotowany na przyjęcie gości – stoły pięknie nakryte, wiszące baloniki u powały.

DJ rozkładał swoje kable i maszynerie.

A w pokoju nauczycielskim płonął najprawdziwszy kominek. Było bardzo pusto i spokojnie.

Wierzyć się nie chciało, że niedługo usłyszymy tutaj dźwięki muzyki i zobaczymy tańczące pary.

 

Wejście na studniówkę jest bardzo ważne. Należy liczyć się z tym, że za drzwiami czyha fotograf. Trzeba się uśmiechać i jak najlepiej zaprezentować. Nie po to człowiek przygotowuje się do tego balu przez długie godziny, żeby potem nikt tego nie zauważył.

Dziewczęta zaprezentowały sukienki długie i krótkie, z rozcięciem i bez, z falbanką i dekoltem. Nowością były sukienki z gołymi plecami z jedną szelką na ukos. Jakie kolory kreacji? Odcienie czerwieni i błękitu, czerń i zieleń. Fryzury raczej swobodne, chociaż pewnie pracowicie ułożone. Agata Bajkowska wystąpiła w wiośnianym wianeczku na głowie.

Dziewczęcy studniówkowy makijaż – w normie.

Chłopcy w eleganckich garniturach i najczęściej w białych koszulach. To się nie zmienia od lat. Pisałam już na blogu, że ósmym cudem świata jest mężczyzna w garniturze. Nadal aktualne.

Chętnie podpisałabym te zdjęcia, ale  obecnych maturzystów zostawiłam, kiedy ukńczyli pierwszą klasę. Przeglądam ówczesne zdjęcia i myślę sobie, że niektórzy bardzo się zmienili. A poza tym są też osoby spoza szkoły.

Zdjęcia są ponumerowane, jeżeli ktoś chciałby mi pomóc – wystarczy napisać do mnie, podać numer zdjęcia i nazwiska osób, które na nim występują. Będę wdzięczna.

 

Ale zaskoczenie! Nasz absolwent Adam Osiecki  pojawił się na studniówce! Towarzyszy własnej siostrze Ani Osieckiej.

Adam zdradził mi pewną tajemnicę, ale nie będę jej upowszechniać. Krótko rozmawialiśmy, bo studniówka nie jest czasem na rozmowy. Zapomniałam poprosić Adama, żeby stanął na rękach.

 

Na studniówkę została zaproszona nasza absolwentka Karolina Huczek. Towarzyszy jej Bartosz Gamrat. W tamtym roku też byli razem na studniówce.

 

Absolwentka Agnieszka Świętek  bawiła się z  Marcelem Jelonkiem. Pięknie razem tańczyli.

 

Każdy uczestnik studniówki ma zagwarantowane swoje miejsce za stołem. Można teraz na siedząco porozglądać się, poobserwować jak kto się ubrał. Niektórzy zaglądają do swojego smartfona. Robią sobie zdjęcia i wysyłają znajomym, dając do zrozumienia, że świetnie się bawią.

 

Na studniówkę stawiło się grono nauczycielskie: towarzystwo nieliczne, ale za to doborowe. Warto zapisać te nazwiska złotymi zgłoskami: dyrektor Małgorzata Leszczyńska-Kloc, Romana Kuczmińska-Blumska, Joanna Botor, Mariola Domider z mężem, Katarzyna Haberka, Iwona Pawłowska, Grażyna Piwowarczyk z mężem Przemysławem, Alicja Pośpiech, Małgorzata Wilczyńska, Michał Glenszczyk, Grzegorz Hryniewiecki, Tomasz Ślusarczyk z żoną Danutą.

W pokoju z kominkiem jest bardzo ciepło, co niektórzy przyjęli z zachwytem. Ale nie wszyscy.

Panie  w eleganckich sukienkach prezentują się bardzo pięknie, jak gwiazdy filmowe. Panowie w garniturach wyglądają niezwykle stylowo. Wszyscy spoglądają na panią dyrektor, która lansuje w tym roku modny szafirowy kolor.

Uczniowie bardzo się ucieszyli z obecności nauczycieli, a niektórzy nawet to okazują.

Zaraz wszystko się zacznie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii absolwenci ku pamięci, moda norwidowska, nauczyciele, studniówka, uśmiech. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.