absolwentka Karolina Jagoda opowiada o studiach dziennikarskich

Długo czekałam na ten list od Karoliny.

Ale się doczekałam.

Byłam bardzo ciekawa, co sądzi nasza absolwentka o studiowaniu, czy wybrała odpowiedni dla siebie kierunek?

Przeczytajmy.

(zdjęcia z archiwum blogu)

 

Witam, pani Urszulo

Na wstępie ogromnie przepraszam, że piszę tę wiadomość tak późno. Wynika to tylko i wyłącznie z tego, że po zajęciach na uczelni muszę jeszcze dojechać do domu, a kiedy już tam dotrę, jestem wykończona.

Na początku muszę zaznaczyć, że jestem bardzo zadowolona zarówno z kierunku, jak i z samych studiów. Pierwszy rok był dla mnie dość ciężki ze względu na nowe miejsce i wiele nowych okoliczności. Na pierwszym roku miałam wiele nowych przedmiotów, takich, między innymi,  jak: nauka o państwie i prawie, język angielski, stylistyka wypowiedzi medialnych, socjologia mediów, historia Polski XX wieku, ekonomia (najtrudniejszy z przedmiotów), system polityczny RP, reklama, historia mediów czy zajęcia z warsztatu i pracowni dziennikarskiej, podczas których miałam szansę poznać zawód dziennikarza od bardziej praktycznej strony.

Poprzedni rok akademicki udało mi się skończyć ze średnią ocen 4,70. Jak zapewne pani wie, w październiku rozpoczął się nowy rok akademicki. W semestrze zimowym uczestniczę w zajęciach z takich przedmiotów, jak: retoryka i erystyka, gatunki dziennikarskie, prawo mediów, dziennikarskie źródła informacji. Szczególnie podobają mi się przedmioty związane z ustrojami państw, prawem itd. (nauka o państwie i prawie, system polityczn RP czy prawo mediów). Największe trudności sprawiały mi do tej pory: ekonomia oraz retoryka i erystyka.

Wykładowcy są sympatyczni.

Jeżeli chodzi o osoby poznane do tej pory na uczelni są bardzo miłe, choć muszę przyznać, że nie ma okazji, by zawierać przyjaźnie lub dłuższe znajomości. Jednak jest mi raźniej, bo studiuję razem z Joasią Domżał.

Na wydziale widuję również znajomych z mojej klasy z liceum – Kamila Wiktora, Krzysia Biolika i Patryka Mertusa (studiują politologię), oraz Olka Maciejowskiego, który w tym roku akademickim rozpoczął studia na moim kierunku.

Budynek Wydziału Nauk Społecznych, na którym studiuję, jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (w budynku znajduje się winda). Jako osoba niepełnosprawna korzystam z IDS (indywidualnego dostosowania studiów), w ramach którego mogę dostosować studia do swoich potrzeb (forma egzaminów, wydłużony czas pracy, powiększona czcionka, pomoc asystenta osoby niepełnosprawnej (zarówno w tym, jak i w poprzednim roku akademickim, tę funkcję pełniła moja ukochana mama.

Na studiach czuję się spełniona i szczęśliwa jak nigdy wcześniej. Nawet jeśli mam ciężki moment, staram się przeć do przodu, myśląc pozytywnie i pokonując własne ograniczenia 🙂

Nigdy nie ukrywałam, że te studia od zawsze były  moim wielkim marzeniem. Bardzo cieszę się, że właśnie się ono spełnia.

Przesyłam serdeczne pozdrowienia dla Pani, wszystkich nauczycieli, którzy mnie uczyli, panów woźnych Sławka Cyrana i Krzysztofa Rdzanka oraz wszystkich norwidowców.

Karolina Jagoda

————————

Droga Karolino, najbardziej ucieszyły mnie Twoje słowa, że czujesz się szczęśliwa. Średnia, jaką uzyskałaś, jest bardzo wysoka, ale, znając Twoją ambicję, pewnie żałowałaś, że nie jest wyższa 🙂 Fajnie, że trafiłaś na taką fantastyczną asystentkę, lepszej chyba byś nie znalazła.

Na pewno miło Ci się patrzy na znajome twarze z Norwida, i to z Twojej klasy. Pozdrów Joasię, Patryka, Krzysia i Kamila. A Olkowi powiedz, że z nikim mi się tak dobrze nie narzekało jak z nim. Tęsknię za Wami wszystkimi i życzę powodzenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii absolwenci ku pamięci, osiągnięcia, pozdrowienia, studia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.