Michał śpiewał na Paprocanach, 25 maja

25 maja na Paprocanach odbyła się po raz trzeci wielka impreza pod nazwą Senioriada. Została zorganizowana przez Tyską Radę Seniorów, Miejskie Centrum Kultury oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. Było barwnie i wesoło, można było uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach, ale ja chciałabym opowiedzieć o występie naszego absolwenta.

Michał Bielski został zaproszony jako wokalista przez panią Urszulę Polubiec, przewodniczącą Tyskiej Rady Seniorów.

 

Pan prowadzący imprezę powiedział o Michale – to młody człowiek, który stara się realizować swoje marzenia i ma na swoim koncie parę sukcesów. 

Dowiedziałam się też, że nasz absolwent był finalistą festiwalu im. Mieczysława Fogga.

 

Nie dziwi mnie fakt zaproszenia Michała na Senioriadę.

Michał wybiera do śpiewania piosenki niezbyt nowoczesne, woli dawne melodyjne przeboje. Wystarczy spojrzeć na niego, żeby poznać jego upodobania muzyczne – czarny garnitur w prążki i biały kapelusz to wyraźna stylizacja retro. Nie pamiętam, czy widziałam go kiedykolwiek w dżinsach. Czasami wydaje mi się, że gdyby mógł, to przeniósłby się do czasów dwudziestolecia międzywojennego i śpiewał w stylu Eugeniusza Bodo czy Aleksandra Żabczyńskiego.

Michał zaśpiewał piosenkę po polsku (Patrz, jaka piękna nasza ziemia – z repertuaru Jolanty Kubickiej) oraz utwory po francusku i włosku (z repertuaru Edith Piaf i Al Bano). Zakończył swój występ pieśnią Ave Maria. W swoje śpiewanie włożył wiele uczucia, jak zawsze.

Pomimo, że akustycy mieli problem z dźwiękiem, występ Michała można uznać za udany.

 

Publiczność doceniła wokalistę i nagrodziła go głośnymi brawami.

 

Po występie Michał przeniósł się na stronę publiczności i pewnie oglądał razem z innymi następne punkty programu. Mógł wygasić emocje związane ze śpiewaniem.

Cieszę się, że mogłam znowu spotkać  Michała. Realizuje swoje marzenia o śpiewaniu, tak jak to robił w naszym liceum. Przypomnę, że był laureatem norwidowskich Młodych Talentów.

Wkrótce zamieszczę film.

Ten wpis został opublikowany w kategorii absolwenci ku pamięci, artysta, Tychy i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.