Młode Talenty 2019 – dzieje się, 1 marca

Publiczność zajęła swoje miejsca.

Wśród zaproszonych gości wiele sławnych osobistości.

Pan Wojciech Wieczorek, naczelny redaktor Twoich Tychów, przyszedł służbowo, ponieważ TT w tym roku objęły patronat medialny nad Młodymi Talentami. Przyszedł także prywatnie, ponieważ mocno kibicuje jednej z uczestniczek konkursu.

Pan dr Bartłomiej Gabryś z Uniwersytetu Ekonomicznego jest przyjacielem naszej szkoły i często do niej zagląda.

 

W swojej loży zasiadło szanowne jury w składzie – Dorota Pociask-Frącek, dyrektor Teatru Małego w Tychach,  Justyna Płachno, nauczycielka Szkoły Muzycznej w Tychach, Maciej Gruchlik,  instruktor tańca oraz dyrektor MDK nr 1 w Tychach, Ireneusz Krosny, założyciel Teatru Jednego Mima i znany artysta.

Będą oceniali występujących w kategorii scenicznej.

Nikt im nie zazdrości.

 

Na scenę wyszli konferansjerzy – najpierw pojawili się chłopcy i przygotowali wspaniałe wejście swoim partnerkom do zapowiadania.

Wiadomo było, że pierwszą osobą, która się wypowie na temat dnia będzie pani dyrektor.

 

I tak się stało.

Pani dyrektor Małgorzata Leszczyńska-Kloc wybrała do mówienia żółty mikrofon, chociaż niezbyt pasował kolorystycznie do jej stylizacji, jak sama zaznaczyła. Serdecznie przywitała publiczność, jurorów i artystów. Przypomniała, że Młode Talenty odbywają się po raz 28.

 

Wystąpili przedstawiciele tyskiej Rady Młodzieżowej. Przewodniczący Tomasz Budziosz przemawiał, a wiceprzewodniczący Natalia Machalica i Łukasz Wawrzyczek wspierali go uśmiechem i spojrzeniem. Usłyszeliśmy, że norwidowski konkurs to dla naszego miasta samo dobro.

 

Konferansjerzy w całej ośmioosobowej okazałości pokazali się tylko parę razy. Do zapowiadania kolejnych artystów wychodzili parami i zaprezentowali młodzieńczą energię, ładną dykcję i konferansjerski wdzięk.

 

Nadszedł czas artystów.

Monika Wieczorek (ZS nr 1 w Tychach) powiedziała, że śpiewanie jest dla niej jak powietrze. Jej interpretacja „Nieznajomego” Dawida Podsiadły była poruszająca, pozostająca na zawsze w pamięci.

 

Dla Pauliny Szczygielskiej (ZS nr 1 w Tychach) muzyka i śpiewanie są prawdziwą pasją. Wykonała piosenkę Adele „Home town”. Wiadomo, że nie każdy może to zaśpiewać. Mając taki głos jak Paulina – można, a nawet należy.

 

Karolina Pająk (LO nr 4 w Tychach) interesuje się sztuką w ogóle. Zaśpiewała tak ciekawie, przekazała tyle emocji, że wielu słuchaczy doszło do wniosku, że może ona zaśpiewać wszystko. Po prostu.

 

Agata Fatyga i Paweł Rakoczy (LO w Bieruniu Starym) błyszczeli już w garderobie. Tańczyli przepięknie, budząc entuzjazm publiczności.

 

Dawid Jarzyna (ZS nr 6 w Tychach), używający pseudonimu Unders N, powiedział, że swój występ dedykuje pewnej osobie siedzącej na widowni. Już w tym momencie zyskał sympatię zebranych. Zaśpiewał, akompaniując sobie na gitarze. To był bardzo udany występ.

 

Ola Skowronek (SP nr 19 w Tychach) trenuje siatkówkę, ale uznała, że nazwisko zobowiązuje i należy się spełniać również w śpiewaniu. Wybrała piosenkę „Shallow” Lady Gagi i Bradleya Coopera. Po wysłuchaniu wykonania Oli można powiedzieć, że inne skowronki mogą się schować.

 

Zespół Red Snow (LO nr 1 w Bielsku-Białej) w składzie Mikołaj Bąk, Krzysztof Furczyk, Krzysztof Heinrich, Artur Jaromin.

Nic o sobie nie powiedzieli, ale zaprezentowali mocne, bardzo interesujące brzmienie. Takie dosyć zbuntowane.

 

Dariusz Wendreński (LO nr 1 w Mysłowicach) recytował tekst Wojciecha Młynarskiego „Co by tu jeszcze”. Zaprezentował talent aktorski i poczucie humoru.

 

Marta Szołtysek (LO nr 1 w Mikołowie) zaśpiewała piosenkę Alicji Majewskiej „Odkryjemy miłość nieznaną”. Śpiewała lekko, bezpretensjonalnie i radośnie. Słuchałam z przyjemnością.

 

Anna Dyrska (LO nr 1 w Mikołowie) wybrała piosenkę poetycką „Odchodzę z tego miasta”. Było to wykonanie liryczne i wzruszające. Wyjątkowe. Słuchając, każdy stawal się bogatszy w niezwykłe doznania.

 

Justyna Zien (SP w Kobiórze) wystąpiła z zespołem w składzie – Radosław Czurczuk, Zuzanna Cylok, Jacek Jastrzemski, Agnieszka Zien. Wybrali piosenkę z repertuaru Wojciecha Młynarskiego „Jeszcze w zielone gramy”. Taki zespół grający na żywo robi wrażenie. Justyna pięknie zaśpiewała. Migały zielone światła.

 

 Artystyczna Drużyna Harcerska Polana z Katowic śpiewa już od 15. lat. To niezwykle zgrana grupa. Nic dziwnego, że wszyscy z zadowoleniem wysłuchali tęsknej piosenki, którą zaprezentowali harcerze, a może nawet chętnie zaśpiewaliby razem z nimi.

 

Basia Zaremba (SP w Kobiórze) zagrała na saksofonie. Zaczarowała wszystkich słuchaczy.

 

Jeżeli ktoś się rozmarzył, oglądając wcześniejsze występy, to teraz na pewno poderwał się na równe nogi. Zespół No Gravitation zatańczył żywiołowo i dynamicznie. Trudno było za tancerzami nadążyć wzrokiem.

Naszego Norwida w grupie reprezentowały Ania Osiecka i Karolina Doluk.

 

Zuzia Ross to nasza norwidowska artystka. Przedstawiła monodram na podstawie tekstu Jarosława Borszewicza „Mroki”. To był bardzo intrygujący występ. Publiczność wstrzymywała oddech, aby usłyszeć każde słowo, wypowiedziane przez Zuzię. Zastanawiałam się – kim ona właściwie jest, kogo gra? Nie zostało to wyjaśnione. Może zaprezentowała na scenie wizerunek śmierci?

Nie znam tego tekstu, ale przeczytam. Dziękuję za inspirację.

 

Emilka Grzelak przyjechała z Kobióra i zaśpiewała „Shallow” Lady Gagi. W tym dniu wysłuchaliśmy tej piosenki po raz drugi. Chyba nikomu to nie przeszkadzało. Za moimi plecami ktoś zapytał – i kto lepiej to wykonał? Odpowiedzi nie było.

Emilka zaprezentowała dużą wrażliwość muzyczną i swobodę śpiewania.

 

Na zakończenie części konkursowej wystąpili nasi dobrzy znajomi, laureaci zeszłorocznej edycji konkursu.

Zespół Zgon na lekcji chemii nie zawiódł. Muzycy przedstawili swoje kompozycje. Było głośno i kontrowersyjnie. I o to chodziło. Publiczność przyjęła ten występ owacyjnie.

——————————-

Jurorzy udali się na obrady.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.