urodziny absolwenta, 30 września

Moim ulubionym norwidowskim absolwentem jest Szymon Sojka.

Chodził do klasy matematycznej, jego wychowawczynią była pani Renata Pudykiewicz, matematyki uczyli go pan Włodzimierz Trlik i pani Danuta Brzezińska, polskiego pani Ewa Lipiec, a historii – pani Joanna Rozmus.

Nie uczyłam Szymona, ale zawsze wiedziałam, kiedy był nieprzygotowany albo gadał na lekcji – uczący go nauczyciele uprzejmie mnie o tym informowali. Tak to jest, kiedy dziecko chodzi do szkoły, w której pracuje jego matka.

A kiedy dyrektor złapał Szymona na paleniu papierosów, za karę musiał on sprzątnąć szkolną toaletę. Takie były wtedy kary.

Nasz absolwent zdobył dyplom magistra na polonistyce oraz zrobił licencjat z historii sztuki. Pracował parę lat w Norwidzie. Poprawiał wszystkich, którzy mówili – czytam tą książkę. Mówił – tę książkę, zapamiętaj: tę książkę.

Obecnie uczy polskiego i wok-u w technikum tebowskim. Prowadzi także zajęcia z historii sztuki w domu kultury w Bielsku. Lubi swoją pracę.

Założył szkolny blog.

Chętnie tam zaglądam.

 

(zdjęcia pochodzą  z blogu tebowskiego)

Na tego absolwenta zawsze mogę liczyć, w każdej sytuacji. Pomagał mi założyć mój blog.

Szymonie, z okazji urodzin życzę Ci zdrowia, szczęścia i pomyślności. I zadowolenia z życia. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii absolwenci ku pamięci, urodziny, życie prywatne, życzenia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.