moja kochana szkoła, 9 września

Od dłuższego czasu czuję się nieswojo, tak jak pewien Franciszek ze skeczu, który wymyśliłam parę lat temu (Franciszka zagrał niezapomniany Artur Sroga, obecnie ksiądz).

Podejrzewałam, że ma to coś wspólnego ze szkołą, którą w tym roku opuściłam. Spędzałam w niej tyle czasu, że pewnie była moim drugim domem.

Postanowiłam pójść na odwyk od szkoły. Nie myśleć o niej, nie chodzić tam, nie wspominać. Nie pozwolić, żeby mi się przyśniła. Nawet na rozpoczęcie roku nie poszłam.

Ale dzisiaj wybrałam się tam w sprawie urzędowej. Wyobraziłam sobie to tak – wejdę, załatwię sprawę i wyjdę. Taki był plan – wejdę i wyjdę.

Ale się nie udało.

 

Z daleka było widać, że najpiękniejsza w Tychach szkoła jest artystycznie opakowana w folię. Czyli remont nadal trwa.

 

Przed wejściem spotkałam moje młode koleżanki, które z radością za chwilę przestąpią progi szkoły i zobaczą się z uczniami na lekcjach.

Pani Nikoletta Krasodomska wróciła w tym roku nareszcie do pracy. Na pewno przygotowała już różne trudne sprawdziany z geografii.

Pani Alicja Pośpiech kontynuuje swoje pedagogiczne pasje, ucząc przedsiębiorczości i wypełniając obowiązki nauczyciela wspomagającego.

 

Gabinet dyrekcji i sekretariat na razie funkcjonują w pomieszczeniu dla administracji.

Dyrekcja w starym składzie – pani dyrektor Małgorzata Leszczyńska-Kloc i pani wicedyrektor Miłosława Szewczyk. Jak widać na zdjęciu – dyrekcja jest wypoczęta i przygotowana na nowe pedagogiczne wyzwania.

Panowie woźni –  Sławomir Cyran i  Krzysztof Rdzanek mają teraz chyba najwięcej roboty w związku ze szkolnym remontem.

 

Odwiedziłam bibliotekę, moje utracone królestwo.

A tam zaraz wpadł Michał Nowak z jakimś starym obrazem – nowym eksponatem do szkolnej izby śląskiej. Ucieszyliśmy się bardzo nawzajem z tego spotkania.

Nadal mi się wydaje, że Michał jest podobny do Mateusza Szymkowiaka.

 

Za chwilę przyszło więcej osób z 3c, tej klasy pełnej fantazji i różnorodnych talentów. Serce zabiło mi żywiej na ich widok. Oni są już w klasie maturalnej?

Pani Ewa Kubas w nowej stylizacji – legginsy i tunika – fajnie.

Na zdjęciu jest również nowa pani bibliotekarka. Ale o niej napiszę osobno.

 

Julia Hantulik powiedziała, że mnie oprowadzi po szkole. Przyjrzałam się naszej gwiazdeczce szkolnej i dostrzegłam, że Julia jest dużo szczuplejsza niż przed wakacjami. Nie wiem, czy to pochwalam. Ale i tak Julia zawsze mi się podoba.

Julia przesyła pozdrowienia panu Piotrowi Klimzie i ks. Mariuszowi Nitce.

Ściany w szkole mają obecnie szlachetny szary kolor. Wcześniej były żółte i przypominały o słońcu, plaży i wakacjach.

Na tle szarej ściany każdy będzie o wiele bardziej interesujący i barwny niż w rzeczywistości. No, chyba że się ubierze na szaro, wtedy wtopi się w szarość ściany.

 

Zajrzałam do paru sal lekcyjnych.

Pan Michał Glenszczyk z właściwym sobie entuzjazmem prowadził zajęcia w 2c. Tak, to są już drugoklasiści. Tacy piękni po wakacjach.

 

Maturzyści z 3a na lekcji fizyki – patrzą takim rozumnym wzrokiem na trudne działania. A przy tablicy uśmiechnięta Karolina Bryś. Myślałam, że może zarapuje. A Kuba Maćkowiak i Marcin Pełka zatańczą do rytmu. Ale, niestety, nie.

 

Przed szkołą ktoś postawił butelkę z coca-colą. Ale nie widziałam nigdzie pana Piotra Rosiaka.

 

Razem z Julią Hantulik trafiłam na lekcję religii. Prowadził ją ks. Mariusz Nitka. Analizował z uczniami z 3c fragmenty Biblii o stworzeniu świata i pierwszych ludzi. Było to dla mnie bardzo ciekawe.

Warto zwrócić uwagę na salę konferencyjną, w której odbywały się zajęcia. Ze względu na remont szkoły młodzież chodzi na probostwo. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

 

Gdy wracałam do domu, spotkałam norwidowską dziewczynę w czerni. Facet z plakatu aż westchnął z zachwytu na jej widok. Tak wyglądała dzisiaj Dominika Żybura.

Czasem przyjdę do szkoły jednak.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, moda norwidowska, na lekcji, nauczyciele, piękna szkoła, pozdrowienia, takie sobie uwagi, uśmiech, życie szkoły i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.