spotkanie z dziennikarzem Wojciechem Wieczorkiem, 18 kwietnia

W środę uczniowie klasy humanistycznej 2c oraz ich wychowawczyni Jolanta Wilkosz uczestniczyli w spotkaniu z redaktorem naczelnym gazety Twoje Tychy.

Pan Wojciech Wieczorek przybył do Norwida, gdzie został przyjęty z wielką sympatią i ciekawością, ponieważ była to pierwsza wizyta tego rodzaju znanego tyskiego dziennikarza w naszej szkole.

 

Pan redaktor opowiadał o specyfice zawodu dziennikarza. Okazało się, że wyznacznikiem predyspozycji  dziennikarskich niekoniecznie muszą być studia dziennikarskie, chociaż, oczywiście, są przydatne. Dziennikarz powinien być ciekawy świata i powinien chcieć o nim opowiadać.

Dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca w redakcji, nabór nowych pracowników i składanie gazety. Było to bardzo interesujące.

Panowała atmosfera ciepła i niewymuszona. Uczniowie zadawali pytania, pan Wieczorek odpowiadał. Zainteresował się również uczniami 2c. Wychowawczyni Jolanta Wilkosz powiedziała parę słów o klasie, w której wszyscy właściwie zasługują na uwagę, są utalentowani i robią wiele ciekawych rzeczy.

Pan Wojciech Wieczorek zapytał kto z klasy chciałby w przyszłości pracować jako dziennikarz. Zgłosiła się tylko Natalia Machalica, chociaż pewnie więcej osób o takim zajęciu myśli. Pan redaktor, dowiedziawszy się, że Natalia jest laureatką konkursu dziennikarskiego, powiedział, że chętnie przeczyta jej teksty.

 

Pan Wojciech Wieczorek chodził do Kruczka, ale świetnie odnalazł się w Norwidzie.

Ze swadą opowiedział o ówczesnej rywalizacji między tymi dwiema szkołami. Ale dodał – moja żona chodziła do Norwida.

Na zakończenie spotkania wszyscy ustawili się do wspólnego zdjęcia.

 

Pan redaktor jeszcze przez chwilę rozmawiał z Michałem Nowakiem o Gryfnych Ślonzokach i obiecał przyjść w piątek, aby dowiedzieć się więcej na temat zespołu. Poza tym powiedział, że liczy na współpracę z naszymi uczniami w przyszłości.

 

Spotykam pana Wojciecha Wieczorka co roku na konkursach recytatorskich, zasiadamy w loży jurorskiej. Praca z nim jest niezwykle budująca. Ma wspaniałe podejście wobec mlodzieży młodszej i starszej, nigdy się nie denerwuje, zawsze stara się każdego docenić. A poza tym dysponuje fantastycznym poczuciem humoru i dystansem wobec siebie.

 

Pan redaktor pożegnał się z panią dyrektor Małgorzatą Leszczyńską-Kloc.

Oboje chodzili do Kruczka.

 

Ostatnie zdjęcia przed naszą szkołą. Pan Wieczorek spieszy się bardzo na jakieś ważne spotkanie. To dobrze, że znalazł dla nas czas.

Ten wpis został opublikowany w kategorii spotkania, zainteresowania i pasje, życie szkoły i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.