światowy dzień Ziemi, 13 kwietnia

Przypomnijmy sobie, jak w Norwidzie obchodzono Światowy Dzień Ziemi. Co prawda, w kalendarzu ustalono 22 kwietnia na ten dzień, ale przeciez liczy się sama idea.

 

Za szkołą spotkałam prowadzące – Karolinę Kalinowską i Olę Kozak, które chciały w spokoju przygotować się do imprezy i powiedziały, że trochę się stresują.

 

Dzień wcześniej wszyscy uczniowie klas pierwszych i drugich pisali test, który wyłonił zwycięzców tego wydarzenia. To oni właśnie wezmą  udział w konkursie i będą odpowiadać na pytania z chemii, biologii i geografii, przygotowane przez naszych nauczycieli.

1a – Dorota Bielewicz, Bartosz Pokorski; 1b – Jan Twaróg, Maciej Ogrodnik;   1c – Milena Batko, Dawid Rogalski; 2a – Mateusz Krzyżowski, Jacek Starzyński; 2b – Natalia Czarnecka, Emilia Roj; 2c – Julia Futerska, Kamil Lisiecki.

Uczniowie zajęli swoje miejsca i czekali na rozpoczęcie konkursu.

 

Przedstawiono jurorów, którzy będą podliczać punkty i pilnować, aby nie doszło do oszustwa. W jury zasiedli ks. Mariusz Nitka, Szymon Szewczyk i Michał Glenszczyk. 

Nauczyciele, a szczególnie panowie Piotr Klimza i Tomasz Ślusarczyk, z niezwykłym entuzjazmem przyjęli skład jurorski, co widać na zdjęciu z prawej.

 

Karolina Kalinowska i Ola Kozak wystąpiły w pięknych kreacjach w kwiatki i prowadziły konkurs w sposób profesjonalny.

Jako, że żyjemy w XXI wieku, pytania były wyświetlane na tablicy, a zajmowała się tym Marysia Wójcik.

Uczestnicy musieli podnieść do góry kartkę z literą A, B, C lub D, głosując na wybraną przez siebie odpowiedź.

 

Sprawami technicznymi zajmowali się nasi specjaliści – Błażej Nosal, Patryk Puchalski i Karol Latocha. Dzięki nim wszystko działało bez zarzutu.

 

Nasza wspaniała norwidowska publiczność  zajęła miejsca. Ci, którzy mieli szczęście, usiedli na ławeczkach, pozostali siedzieli na podłodze, ale opierali się o ścianę, więc było wygodnie.

Uważnie wszyscy śledzili przebieg konkursu i kibicowali swoim kolegom.

Niezbyt często spotykamy się w tak licznej grupie na sali, więc mogliśmy czerpać norwidowską siłę z naszej wspólnej obecności tutaj.

 

Wśród publiczności – nauczyciele. Pan Krzysztof Buczek obok swojej ulubionej klasy 3a.

 

Dwuosobowe drużyny starają się dobrze odpowiadać. Czasami zgadują. Moim zdaniem, niektóre pytania były bardzo trudne.

 

Po pierwszej turze jurorzy podliczją punkty. Reakcja przedstawicieli 2c, czyli Julki Futerskiej i Kamila Lisieckiego, na wieść, że biorą udział w dogrywce, jest niepowtarzalna – tego się nie spodziewali.

 

Dodatkowe pytania wyłoniły zwycięzców.

1 miejsce – 1b, Jan Twaróg, Maciej Ogrodnik; 2 miejsce  – 2b, Emilia Roj, Natalia Czarnecka; 3 miejsce – 1d, Kasia Furman, Dominik Cop.

Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Głośniczki za 2 i 3 miejsce, karta podarunkowa za 1 miejsce.

Pani dyrektor Małgorzata Leszczyńska-Kloc pogratulowała zwycięzcom i wręczyła im nagrody.

 

Następnie pani dyrektor podziękowała organizatorom konkursu. Byli to nauczyciele – Krzysztof Buczek, Miłosława Szewczyk, Szymon Szewczyk, Katarzyna  Struzik, Piotr Rosiak.

 

Dodatkową nagrodą dla zwycięzców było zdjęcie z panią dyrektor.

Zdjęcia Marcina Pełki możemy podziwiać  – tutaj.

Ten wpis został opublikowany w kategorii gratulacje, konkursy, nauczyciele, osiągnięcia, ważne wydarzenia, zainteresowania i pasje, życie szkoły i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.