2b na spotkaniu z weteranami misji pokojowych, 12 kwietnia

Pan Tomasz Ślusarczyk napisał relację ze spotkania i przesłał zdjęcia, za co bardzo dziękuję.

***

W czwartek 12 kwietnia uczniowie klasy 2b wzięli udział w spotkaniu z weteranami misji pokojowych w ramach projektu edukacyjnego „Wojsko Polskie w działaniach poza granicami państwa”, przygotowanym przez Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa w Warszawie.

Spotkanie odbywało się w Zespole Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach i byli na nim obecni uczniowie klas mundurowych tejże szkoły oraz klas mundurowych z Gimnazjum im. Armii Krajowej w Tychach i Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach.

Na spotkaniu szczególnie wiele miejsca  poświęcono tematyce udziału polskich żołnierzy w misjach w Iraku oraz Afganistanie. Udało się także połączyć poprzez skype’a z polską bazą w Afganistanie, co było okazją do porozmawiania z członkiem sekcji medycznej bieżącej misji, a jedną z osób, która zadawała pytania była Konstancja Smykowska.

W trakcie spotkania miało miejsce kilka konkursów z wiedzy historycznej, a w jednym z nich za prawidłową odpowiedź Emilia Roj została nagrodzona pamiątkową odznaką oraz nagrodami przygotowanymi przez Centrum Weterana.

Po spotkaniu przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia.

Z pewnością wydarzenie, w którym uczestniczyliśmy, było  cenną lekcją historii najnowszej oraz patriotyzmu, którą uczniowie naszej szkoły na długo zapamiętają.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii spotkania, wycieczka, wykład, życie szkoły i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.