Tomek i Mateusz – absolwenci 2016, 4 kwietnia

Nasi wspaniali absolwenci Tomek Kołodziejczyk (informatyka, ta prawdziwa) i Mateusz Juszczak (wydz. mechaniczno-technologiczny) przyszli znowu do swojej ulubionej norwidowskiej uczelni.

Na swoich wydziałach wszystko zaliczyli i w ogóle dosyć pogodnie spoglądają na świat.

Nadal grają w swoich zespołach.

Powiedzieli, że w szkole jest jakoś tak bardziej pusto niż kiedyś.

Postanowili porozmawiać ze swoimi nauczycielami.

 

Do tej pory pamiętają wierszyk z matematyki z panią Joanna Botor  – w pierwszej wszystko jest dodatnie, w drugiej tylko sinus, w trzeciej tangens i cotangens, a w czwartej cosinus.

Chłopcy powiedzieli – pani Botor zawsze nam mówiła, że do matury z matematyki należy uczyć się systematycznie. I my się z tym zgadzamy.

Wiedzą co mówią, bo maturę zdali.

 

Bardzo serdecznie przywitali się ze swoją wychowawczynią Ewą Kubas, która z dumą przedstawiła swoich uczniów obecnym maturzystom z 3a.

 

W bibliotece Mateusz i Tomek z uwagą przeglądali zeszyt biblioteczny – szukali wpisów swoich kolegów, a także swoich własnych. Śmiali się z niekonwencjonalnych informacji, np. – zajęcie: obijanie się.

 

Pomogli panu Michałowi Glenszczykowi zareklamować książkę o legionach. Przy okazji porozmawiali sobie i powspominali.

 

Zajrzeli również do gabinetu pani dyrektor Małgorzaty Leszczyńskiej-Kloc, która uczyła ich fizyki. A teraz odpytała z tego, co robią na studiach.

 

Tomek i Mateusz zawędrowali także na boisko szkolne. Jako sportowcy wspominają z sympatią lekcje wuefu z panem Grzegorzem Hryniewieckim.

 

Pozdrawiają wychowawczynię Ewę Kubas, panią Joannę Botor, panią Małgorzatę Leszczyńską – Kloc, pana Szymona Szewczyka, pana Michała Glenszczyka. pana Grzegorza Hryniewieckiego.

Bardzo mile wspominają lekcje francuskiego z panią Genowefą Szpotańską (madame Genevieve) oraz z panią Magdaleną Jankowską. 

I poszli. Mam nadzieję, że znowu nas odwiedzą.

Fajnych mamy absolwentów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii absolwenci ku pamięci, biblioteka, nauczyciele, pozdrowienia, uśmiech, wspomnienie i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.