czym zajmował się szkolny wolontariat w środę i czwartek?, 21-22 marca

 

Pani pedagog Romana Kuczmińska-Blumska przesłała relację z działalności naszego wolontariatu.

***

W środę i czwartek wolontariuszki z Norwidowskiego Koła Wolontariatu wzięły udział w akcji na rzecz hospicjum dla dzieci „Świetlikowo”. Akcja polegała na pomocy przy stoisku z gadżetami świątecznymi, wykonanymi przez rodziców chorych dzieci, oraz na rozdawaniu ulotek z prośbą o przekazanie 1% podatku, a także z informacją o koncercie, który odbył się w piątek w katowickim Spodku „Giganci dla Świetlikowa”.
Działalność  miała miejsce w nowo otwartym centrum handlowym  Gemini Park.

W akcji wzięły udział: Agnieszka Bień, Konstancja Smykowska, Karolina Krasnosielska, Natalia Czarnecka i Anna Długajczyk z 2b, Dorota Pustelnik z 1d (środa), oraz: Julia Brudny, Zuzanna Goraus, Dominika Józefacka i Klaudia Różańska z Ic (czwartek).

Serdecznie dziękuję dziewczynom za pomoc w imieniu swoim jak również fundacji Śląskie Hospicjum dla dzieci „Świetlikowo”.

 

W ubiegłym tygodniu odbyła się jeszcze jedna akcja zorganizowana przez Norwidowskie Koło Wolontariatu, a mianowicie pomoc dla drugiego w Tychach hospicjum, hospicjum im. św. Kaliksta. Tę akcję wsparli uczniowie wszystkich klas pierwszych, drugich i trzecich. Zebraliśmy fundusze na zakup najbardziej potrzebnych środków higienicznych dla podopiecznych hospicjum, tj.: oliwki dla dzieci, chusteczki nawilżające i mydła w płynie.

NKW serdecznie dziękuje wszystkim uczniom i uczennicom za pomoc! Dzięki niej możemy przekazać hospicjum naprawdę pokaźną paczkę tuż przed świętami!
Największą sumę zebrały klasy 1c i 3a!  Wielkie dzięki!

—————————

Pani Romana Kuczmińska-Blumska udzieliła wyczerpującej odpowiedzi na zadane w tytule wpisu pytanie.

Dowiedziałam się, że Dorota Pustelnik, oprócz tego, że działa w naszym szkolnym wolontariacie, jest także wolontariuszką bezpośrednio w Świetlikowie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii podziękowania, pomoc, wolontariat i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.