rozprawa sądowa w 3c, 22 marca

Żałuję, że dowiedziałam się o tym przedsięwzięciu na 5 minut przed jego rozpoczęciem, bo było  bardzo ciekawie i chętnie bym to nagrała. Ale trudno.

Co takiego się wydarzyło?

Uczniowie 3c przygotowali rozprawę sądową i przeprowadzili ją na lekcji pana Tomasza Ślusarczyka. Gościem i obserwatorem wydarzeń był pan Łukasz Konieczny – sędzia z sądu rejonowego w Tychach.

Przyszedł także przedstawiciel prasy lokalnej (z dredami, ciekawe, co Olek pomyślał na ten temat).

 

Obrońcy, oskarżona, poszkodowany i świadkowie zajęli swoje miejsca. Usłyszeliśmy znaną formułę – proszę wstać, sąd idzie.

Za stołem sędziowskim zasiedli – Joanna Domżał, Alina Szymkowiak i Artur Prokop. Przyjęli postawę pełną godności i niewzruszonego spokoju.

 

Poszkodowany Kamil Wiktor pozwał Gosię Granek za pobicie. Oskarżona nie przyznawała się do winy, tłumaczyła, że chciała tylko odebrać swoje pieniądze, które Kamilowi pożyczyła. Adwokat oskarżonej, Kornelia Kocurek, zadawała podchwytliwe pytania świadkom. Podobnie postępował adwokat poszkodowanego – Mikołaj Jach.

Przez cały czas pracowała protokolantka Karolina Jagoda.

 

Świadkowie zeznawali kolejno, jedni na korzyść poszkodowanego, inni w obronie oskarżonej. Julia Woś, Małgosia Grześkowiak, Gabrysia Porszke, Zuzia Chybowska i Krzyś Biolik  byli bardzo przekonujący. Podawali kolejne szczegóły związane z wydarzeniem. Wyświetlono nawet filmik dokumentujący przestępstwo.

Uczniowie osiągnęli zamierzony humorystyczny efekt, osadzając sytuację w naszej szkole, dzięki czemu powoływali się na miejsca, które dobrze znamy.

 

Kluczowe zeznania złożyła Oliwia Pichnar.

Nasi goście oglądali rozprawę z zainteresowaniem i uśmiechem.

Miałam być tutaj tylko 5 minut, a zostałam przez całą godzinę. Ale i tak nie widziałam rozprawy do końca. Podejrzewałam (słusznie), że oskarżona jednak pobiła poszkodowanego i była winna.

Klasa 3c ma wielki potencjał teatralny i komediowy. Szkoda, że tak rzadko ujawniała to publicznie, bo na lekcjach pewnie tak.

Więcej osób powinno zobaczyć ten sądowy spektakl. Dobrze, że chociaż ja się załapałam.

Ten wpis został opublikowany w kategorii na lekcji, Tychy, uśmiech, życie szkoły i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.