absolwentka Magda z matematycznej planety, 15 marca

Nasza kochana absolwentka Magda Zbyszyńska stęskniła się za swoją szkołą.

 

Magda jest już na drugim roku matematyki. Wybrała ten kierunek pod wpływem swojej charyzmatycznej matematyczki Danuty Brzezińskiej. Jednak postanowiła, że nie będzie nauczycielką i poszła na specjalizację finanse i ekonomia. Może trochę szkoda, bo potrafi dobrze tłumaczyć matematyczne zawiłości. Prawie przez rok pracowała ze swoją młodszą koleżanką Kaliną Serwatą, która teraz również studiuje matematykę. Magda bardzo mile wspomina tamte lekcje i pozdrawia serdecznie Kalinę.

Magda powiedziała – w liceum wydawało mi się, że umiem matematykę. Teraz trochę zmieniłam zdanie. Na studiach jest ciężko, ale ciekawie.

Zimową sesję nasza absolwentka przeszła śpiewająco, wszystkie egzaminy zdała w pierwszym terminie. Musiała zaliczyć takie przedmioty, jak – analiza matematyczna, algebra liniowa, wstęp do matematyki finansów, topologia.

 

Serdeczne przywitanie z panią Katarzyną Haberką.

Magda opowiadała, że często była upominana za gadanie na lekcjach, ale chyba nikt tego nie pamięta.

 

Drugoklasiści humaniści Julia Futerska, Weronika Loska i Michał Nowak z zainteresowaniem słuchali opowieści Magdy o szkole. Byli nieco zdziwieni, bo okazało się, że  starsza (a nie wygląda na to) koleżanka kojarzy ich z blogu, który nadal chętnie czyta, będąc na studiach.

Nasi uczniowie z humana traktują Magdę z respektem (co widać na zdjęciu), nie mogą zrozumieć, że kocha ona matematykę.

 

Magda pozdrawia swojego wychowawcę Grzegorza Hryniewieckiego (z którym też udało jej się zamienić słówko), panią Katarzynę Haberkę i panią Danutę Brzezińską.

Z Magdą czas tak szybko biegnie, tak ciekawie się rozmawia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii absolwenci ku pamięci, pozdrowienia, studia, zainteresowania i pasje i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.