wspomnienie o pani Helenie Morawskiej

Ze smutkiem zamieszczam klepsydrę informującą o śmierci pani Heleny Morawskiej, nauczycielki geografii. 

 

Pani Joanna Rozmus napisała wspomnienie o Zmarłej – 

Wydawało mi się, że pani profesor Helena Morawska jest niezniszczalna. Przez tyle lat, kiedy ją znałam, najpierw jako uczennica, a potem koleżanka nauczycielka, prawie się nie zmieniała. Zawsze pogodna, spokojna i uśmiechnięta.

Jako uczennica wspominam przede wszystkim jej słynne sprawdziany z tzw. kamieni oraz bardzo stresujące odpytywania z nazw geograficznych przy mapie.

Ale były też miłe chwile, np. wycieczki: do nieczynnego kamieniołomu na Górce Mikołowskiej, do cukrowni w Ochabach czy papierni w Czułowie.

Uczyła wiele pokoleń w Norwidzie i na pewno trwale wpisała się w historię Szkoły. Dzisiaj można powiedzieć, że była postacią kultową.

Wielka szkoda i żal z powodu jej odejścia.

 

 

————————

Miałam przyjemność i zaszczyt pracować z panią Morawską przez dwa lata. Jako młoda nauczycielka odczuwałam przy niej lekką tremę, doceniałam doświadczenie i charyzmę. Moi uczniowie musieli solidnie pracować, aby otrzymać dobrą ocenę z geografii.

Zapamiętam Ją na zawsze jako wzór nauczyciela i wychowawcy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii smutek, wspomnienie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.