ostatnie próby na koncert świąteczny, 21 grudnia

Już następnego dnia koncert świąteczny. Ostatni moment, żeby jeszcze wypróbować swoje kwestie. Może trzeba mówić wolniej albo szybciej? Nie, na pewno wolniej. Pozostaje kwestia nagłośnienia, strojów, przechadzania się po scenie.

Chociaż koncert jest jeden, to próby toczą się dwutorowo – osobno część ze skeczem, życzeniami i występami muzycznymi, osobno jasełka.

 

Na pierwszej godzinie ćwiczymy skecz. Potem artyści z 3b idą na sprawdzian z matematyki (okrutne szkolne prawa, ale maturę zdać trzeba).

Wszyscy obecni się starają, wdrażają nowe pomysły, przymierzają swoje stroje. To już nie jest tajemnica, że grają swoich nauczycieli. Mogę powiedzieć, że niektórzy ostro walczyli o swoje role. A teraz wiedzą już, że nie chodzi o parodię postaci, ale o przedstawienie jakiejś historii alternatywnej, wyobrażenie sobie nauczyciela w jakiejś zupełnie wydumanej sytuacji. Mogę powiedzieć, że nasi pedagodzy z nami pięknie współpracowali w kwestii dostarczenia strojów i gadżetów, za co bardzo dziękuję.

Jeszcze nie wiem, że jutro zabraknie Kuby Czuchowskiego, który miał zagrać pana Michała Glenszczyka i panią Joannę Sobieską. Nasz kolega po prostu się rozchorował. Tak bywa. Później będę się tym martwić.

 

Na drugiej godzinie nasze utalentowane wokalnie dziewczyny śpiewały – Agata Latocha, Zuzia Święs, Kasia Noculak i Dominika Talaga. Wszystkie są solistkami, ale też pięknie brzmią w duetach. Agata powiedziała, że wystąpi w stroju anioła. Raczej nie dowierzałam, znając image Agaty. Teraz wiem, że się myliłam.

Wymyśliliśmy nawet coś w rodzaju teledysku do jednej z piosenek.

Osobna pochwała dla ekipy technicznej w składzie – Patryk Puchalski, Błażej Nosal, Karol Latocha. Można na nich polegać.

 

Na następnych dwóch godzinach młodzież ćwiczyła jasełka pod kierunkiem ks. Mariusza Nitki. Wiele razy wybierałam się na próbę tej grupy, ale zawsze miałam złe informacje. Albo próba już się odbyła, albo dopiero będzie, ale nie wiadomo w jakiej sali. Pomyślałam, że może nie chcą, żebym im przeszkadzała.

To, co zobaczyłam, bardzo mi się spodobało. Niektórzy aktorzy występowali wcześniej w skeczu.

To podobno uczniowie wyszli z propozycją jasełek i dostarczyli scenariusz, znany im z gimnazjum. Ksiądz zaakceptował pomysł i dorzucił wiele swoich koncepcji. Naprawdę byłam ciekawa ostatecznego rezultatu.

Kiedyś przygotowałam coś w rodzaju jasełek na koncert świąteczny, ale wyszła parodia, więc już tego później nie robiłam.

Cieszy mnie, że jasełka uświetnią nasz koncert. Potrafię też przepowiedzieć, kto w przyszłym roku zorganizuje tę przedświąteczną imprezę w szkole.

Ten wpis został opublikowany w kategorii artysta, muzyka, taniec i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.