uwaga – Mikołaj, 6 grudnia

Następna odsłona mikołajkowej pięknej odysei.

 

Zaczęło się od zebrania grupy, którą tworzyli – elf Julia Hantulik, renifer Dawid Biela i Mikołaj – Kuba Piątek. Największą przemianę przebył nasz Piątek, któremu mikołajowa maska zdecydowanie odebrała urodę.

Kuba powiedział, że strój, który przywdział, ma swoją historię  – ubierał go dziadek Kuby, dzięki czemu mały Kubuś miał piękniejsze święta.

 

Nasza grupa mikołajkowa wędrowała szkolnymi korytarzami. Wszędzie Mikołaj i jego świta byli witani uśmiechem. Nauczyciele i uczniowie wiedzieli kto nadchodzi, bo słyszeli wcześniej dźwięk ręcznego dzwonka, którym posługiwał się Kuba.

Julia robiła zdjęcia dla konkurencji na Facebooku.

Mikołaj wołał „ho, ho, ho!”

Dawid pilnował porządku.

Nauczyciele lubią swoich uczniów, bo na pytanie – kto był grzeczny?, odpowiadali: wszyscy byli grzeczni. Niestety, nie każdy załapał się na słodycze. Trzeba było napisać list do św. Mikołaja, a większość jednak tego nie zrobiła. Wykazały się tylko trzecie klasy.

Pani Jolanta Wilkosz od razu poznała Kubę po głosie.

Pani Ewa Kubas od razu przekazała słodycze uczniom.

Pani wicedyrektor Miłosława Szewczyk poczuła się rozczarowana, bo nie otrzymała rózgi, a uznała, że na nią zasłużyła.

Pani Joanna Botor z nauczycielską dociekliwością wypytywała o prawdziwego św. Mikołaja i w końcu uzyskała prawidłową odpowiedź – był biskupem Miry (dzisiejsza Turcja).

 

Okazało się, że do 3b chodzą kuzynki Mikołaja. Są to Konstancja Smykowska, Marta Tetiuk, Kasia Noculak i Agnieszka Bień. Oto rodzinne zdjęcia.

 

Pani Joanna Sobieska zdemaskowała naszego Mikołaja. Zapytała – Kuba, to ty? 

No i to był właśnie Kuba.

Ten wpis został opublikowany w kategorii nauczyciele, piękna szkoła, uroczystość, uśmiech, życie szkoły i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.