konkurs recytatorski w SP 19, 21 listopada

Po raz drugi w tym roku wybrałam się do SP 19 na konkurs recytatorski. Tym razem wzięła w nim udział nieco młodsza młodzież.

 

 

Organizatorką tego wydarzenia, jak co roku, jest pani Alina Folkert. Po raz kolejny muszę napisać, że konkursy artystyczne, na których bywam w tej szkole, są zawsze przygotowane perfekcyjnie. Aż zazdrość bierze.

Na początku przywitała wszystkich serdecznie pani wicedyrektor Jolanta Górecka.

 

 

Następnie pani Alina zarządziła losowanie kolejności wystąpień.

Na konkurs należało przygotować wiersz Tadeusza Kubiaka.

 

 

Zgłosiło się 19. uczestników! To naprawdę bardzo dużo!

 

 

Miałam przyjemność zasiadać w jury z panią Aleksandrą Rosikoń (kierowniczką Biblioteki Pedagogicznej w Tychach) i panem Piotrem Kumorem (reżyserem i aktorem, animatorem tyskiej kultury).

Z przyjemnością i zainteresowaniem wysłuchaliśmy recytacji młodych ludzi. Czasami teksty się powtarzały, ale ani przez chwilę nie czuliśmy się znudzeni. Każda interpretacja była indywidualna. Panie instruktorki zadbały o swoich podopiecznych. Najważniejsze, że zaszczepiły zamiłowanie do poezji w najmłodszym pokoleniu.

Chociaż nie lubię konkursów, to cieszę się, że mogłam  uczestniczyć w takim pięknym wydarzeniu.

Tyle osób kochających poezję w jednym miejscu? To po prostu cud!

 

 

Po poczęstunku i naradach jurorów pani Lidia Franczak przygotowała publiczność do tego, co miało za chwilę nastąpić – zobaczymy przedstawienie na podstawie tekstów Ulfa Starka o Trusi i Cynamonie.

 

 

Widowisko o przyjaźni, przygotowane przez panią Alinę Folkert, było niezwykle udane. Młodzi utalentowani aktorzy śpiewali i mówili teksty z zaangażowaniem i niezwykłą siłą oddziaływania.

Po zakończeniu  imprezy zajrzałam do książeczek, na podstawie których został ułożony scenariusz. Wiersze, które tam znalazłam, bardzo mi się spodobały, pomimo że jestem już przerażająco dorosła.

 

 

Nadszedł ważny moment. Ogłosiliśmy wyniki konkursu. Każdy z jurorów zabrał głos.

Powiedzieliśmy o wspaniałym  przygotowaniu recytatorów, o ich odwadze, żeby wziąć udział w konkursie. Pan Piotr Kumor zaznaczył, że ocenialiśmy nie tylko kunszt mówienia, ale także emocje przekazywane poprzez wiersze, bo poezję należy również odbierać sercem.

 

 

Oto laureaci – 1. Julia Pogorzelska, Oliwia Glinkau; 2. Karolina Baran, Sonia Stanisławska; 3. Maja Boduszek, Mateusz Hajok; wyr. Nicola Nowak, Oliwia Prędki.

Ale gratulujemy wszystkim – talentu i odwagi.

Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Też na nich jestem.

 

 

Gdy wychodziłam ze szkoły, dostrzegłam tę złotą figurę. Wstyd się przyznać, ale nie rozpoznałam.

To Kopernik, który jest patronem SP 19.

O wcześniejszych konkursach pisałam na blogu tutaj, tutaj, tutaj i tutaj.

Ten wpis został opublikowany w kategorii konkursy, Tychy i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.