małe sensacje w środę, 15 listopada

O poranku z jednej strony świeci księżyc, a z drugiej wschodzi słońce.

 

W szkole wczesnym rankiem pierwszoklasiści – Piotr Jureczko, Kacper Krosny i Jacek Szczublewski – rozgrzewali się, grając w ping-ponga. Skąd w nich tyle zapału o tej porze?

 

Uczniowie 2c wybierają się do teatru na adaptację „Ferdydurke”  Gombrowicza. Zbierali się i zbierali, aż w końcu można było wyruszyć w drogę. Miałam przyjemność ich odprowadzić do Teatru Małego. Z wyczuciem i niezwykłą gracją przechodzili przez ulicę.

Zuzia Ross i Kinga Wojniusz wystąpiły w awantażownych kapeluszach.

 

Maturzyści z 3c również wybierają się do teatru. Oni znajdują się pod opieką pani Magdaleny Michalak-Urbańczyk. 

To grupa ludzi spokojnych i opanowanych. Chociaż może jednak nie.

Jeżeli ktoś chce być widoczny z daleka, powinien nosić czerwoną kurtkę albo płaszcz.

 

Duża grupa uczniów wzięła udział w konkursie szaradziarskim. Pisali pod opieką pani Alicji Pośpiech, ale sprawcą tego wydarzenia jest pani Joanna Botor.

 

Nie trzeba być prorokiem, żeby przewidzieć kolejne odwiedziny pani Natalii Nowak w naszej szkole. Wiadomo – przyszła po nowe książki.

Ucieszyła się z sukcesu naszych uczniów w konkursie „Legiony to żołnierska nuta”. Pogratulowała Patrykowi Mertusowi i przekazała pozdrowienia Joasi Domżał.

Porozmawiała z Kubą Czuchowskim. Widać, że lubi 3c, klasę, którą uczyła.

 

Za boiskiem  posadzono dwa nowe drzewka – jabłoń i śliwę.  Zajęła się tym ekipa z zewnątrz – drzewka zostały przywiezione, teren zmierzony, doły wykopane i  cieniutkie gałązki wsadzono do ziemi.

Pan woźny Sławomir Cyran z zainteresowanie obejrzał roślinne nabytki.

Niedaleko nowych, wątłych drzewek rośnie samosiejka dębu.

 

Ten mural na ścianie naszej szkoły to jakieś nowe dzieło sztuki? Chyba trzeba mieć zgodę dyrekcji na ozdabianie budynku w ten sposób.

 

Paweł Niemiec i Kacper Krosny jeżdżą do szkoły na rowerze. Lubią to!

 

Z Julią Nawrot i Dominiką Świaczny oglądałyśmy reprodukcje sławnych obrazów. Dziewczęta opowiadały, co widzą na obrazie. I było to bardzo ciekawe. Dzięki nim dostrzegłam szczegóły, na które do tej pory nie zwracałam uwagi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii konkursy, moda norwidowska, nauczyciele, piękna szkoła, sport, takie sobie uwagi, uśmiech, wycieczka, życie szkoły i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.